جهاد علمی

قال امام العلى(ع): العلم سلطان من وجده صال به و من لم یجده صیل علیه. علم قدرت است هرکس آن را بیابد غلبه پیدا خواهد کرد و هر کس به آن دست نیابد بر او غلبه خواهند کرد. مطالب وبلاگ را در تلگرام دنبال کنید: https://telegram.me/jahadgaraneelm

جهاد علمی

قال امام العلى(ع): العلم سلطان من وجده صال به و من لم یجده صیل علیه. علم قدرت است هرکس آن را بیابد غلبه پیدا خواهد کرد و هر کس به آن دست نیابد بر او غلبه خواهند کرد. مطالب وبلاگ را در تلگرام دنبال کنید: https://telegram.me/jahadgaraneelm

جهاد علمی

این وبلاگ گروهی سعی میکنه کمکی باشه برای کسانی که مسیر علم و تحصیل را انتخاب کردن و قصد دارن از این طریق دین خود را به انقلاب و شهدا ادا کنن.
...............................................
سالهاست که جنگ پایان یافته ولی هنوز عطش شهادت بر لبهای خشک و ترک خورده ی بشر تازیانه می زند. آن زمان که دروازه های بهشت باز بود هر کس با حرفه ای خود را به آن باب می رساند و ما نسل سومی ها هم که دستمان در گیر صفر و یک است بابی را گشودیم تا جرعه ای را تا شهادت بنوشیم. افتخار ما اینست که سرباز ولایت فقیه هستیم هرچند دستمان خالیست اما دل های مان پر است از عشق به ولایت.

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۷
تیر

بسم الله الرحمن الرحیم

امام صادق علیه‏ السلام :
لَو عَلِمَ النّاسُ ما فی طَلَبِ العِلمِ‏ لَطَلَبوهُ ولَو بِسَفکِ المُهَجِ وخَوضِ اللُّجَجِ ؛
اگر مردم مى ‏دانستند که علم چه فوایدى دارد ، هر آینه در جستجوى آن بر مى ‏آمدند، گرچه در راه آن خون بریزند و در ژرفاى دریاها فرو روند.
عوالی اللآلی : ۴ / ۶۱ / ۹ منتخب میزان الحکمة : ۳۹۸

این روزها هر جا که باشی حرف از مذاکرات هسته ای هست و توافقی که ممکنه اجرا بشه. از این رو در وبلاگ جهاد علمی که غیرمرتبط با مبحث علم آموزی، آن هم در زمینه مهم و حساس هسته ای نیست، خوبه مطالبی قرار داده بشه.

شهدای هسته ای این علم رو برکت دادن داخل ایران و همه ی مردم به علت سختی هایی که از تحریم های هسته ای کشیدن مالک و سهامدار این علم هستن که اونو از سایر زمینه ها مجزا میکنه و اگر بیشتر فکر کنیم خیلی جالب و عجیب به نظر میرسه.

مسئولین در حال به سرانجام رسوندن یک توافق هستن که در این مطلب خوبه چند نکته رو به همدیگه یادآوری کنیم:

اول از همه شعار ما اطاعت و گوش به فرمان بودن رهبر عزیزمونه و به فرموده ایشون، باید این توافق سیر قانونی خودش رو طی کنه و ان شاالله مسئولین همه جوانب رو در نظر بگیرن و سرانجام کار رضایت خدا و مردم عزیزمون باشه و مراقب حیله دشمنامون باشیم.

جدا از جنبه های خوب توافق و مزایایی که توافق ممکنه داشته باشه که ما هم منکرش نیستیم باید دور از هر طرز فکر و گرایشی این رو قبول کنیم که چند تا کشور زورگو قصد دارنکشور و مردم ایران رو در آموختن یک دانش و فناوری محدود کنند و اگر 30 سال دیگه بهش کسی فکر کنه، زشتی و بی شرمانه بودنش دیوونش می کنه!!! پس نباید یادمون بره این موضوع و از اون نباید راحت بگذریم!

چه خوب و باارزشه که همه کسانی که در مرتبط با هسته ای کار میکنن ذره ای سست و ناامید نشن و ادامه و تلاش خودشون رو جهاد در راه خدا بدونن. وبلاگ جهاد علمی این خواستشه و دوست داره به همه افراد امید خدا رو بده.

وبلاگ جهاد علمی هم هر کار و تلاشی رو که موجب سربلندی این مملکت اسلامی بشه جهاد در راه خدا میدونه تا در راه خدا و دفاع از مظلومین جهان صرف بشه.

وقتی مطلبو شروع کردم متن توافق نامه هم جلوام بود و قصد داشتم اشاره ای به جملاتش داشته باشم. مثلا این جمله (( ایران ظرفیت غنی‏ سازی خود در نظنز را حداکثر تا ظرفیت غنی‏ سازی اورانیوم تعداد 5060 سانتریفیوژ IR-1 نصب شده نگه خواهد داشت. سانتریفیوژهای اضافی و زیرساخت‏ های غنی ‏سازی مربوطه در نطنز تحت نظارت مستمر آژانس به نحو مشروح در پیوست 1 انبار خواهد شد. ))!!!

میخواستم بگم که اون فعل " انبار خواهد شد" چطور حرص آم رو باید دربیاره!(همون ماشین هایی که شهید احمدی روشن با چه مشکلی ساختشون). میخواستم بگم 5060 تا سانتریفیوژ IR-1 یعنی چی و چطور باید یاد نخود سیاه بیافتیم! ولی دعا میکنیم و امید داریم که خدای بزرگ مثله همیشه لطفشو شامل این مردم کنه و زندگی هاشونو رونق بیشتری بده و کاری کنه این رو کامل درک کنیم که سعادتمون گوش دادن به صدای نازنین رهبرمونه. 

این آقا واقعا کارش درسته بخدا

واقعیتش اینه که خیلی ها نظر میدن و انتقاد میکنن و خوشحال میشن و ناراحت میشن در مورد این توافق. ولی هممون بدونیم که راه درست برخورد کردن و درست تعصب نشون دادن به اون، طوری که خدا ازمون راضی باشه چیزی نیست جز راه رهبر بزرگمون.

معیارمونو بذاریم حرف آقا مطمئنا اشتباه نخواهیم کرد.

یا حق

 

  • دانشجوی ستاره دار
۲۶
تیر

حضرت سید الساجدین (ع) فرمودند: اگر مردم بدانند آنچه را که در طلب علم هست، هر آینه به طلب علم خواهند رفت اگر چه باید خونهای آنها ریخته شود و به دریاها فرو روند.

احادیث در باب شرافت علم و وجوب تحصیل آن بسیار است. و فضیلت آن بر کسی پوشیده نیست.

با این حال چرا در این امر مهمتر از نان شب،امثال من کم کاری میکنند!؟

دیروز آقای قرائتی در باره ی ویژگی های کار خوب صحبت میکردند. میگفتند: پیامبر(ص)بین چند تا کار همیشه سخت ترینشان را انتخاب میکردند و اصلا کسی که از کار دست بکشد و دعا کند، خداوند دعایش را مستجاب نمیکند. بهتر است در حین کار دعا کنیم.

الان که ولی ما، به ما امر جهاد علمی داده اند چه چیزی باعث میشه جهادوار در این عرصه تلاش نکنیم؟

فرار از سختی؟ 

اگر جواب این است ... درد ما دنائت همت است. و آن عبارت است از پستی طبع و قصور همت از طلبهای بزرگ و امور عظیم و خطرناک و قناعت نمودن به شغل های پست واعمال جزئیه.

واین صفت نتیجه کم دلی وضعف نفس است. و ضد این صفت، علو همت است که عبارت است از: سعی نمودن در مراتب عالی و طلب کردن کارهای بزرگ. و کسی که همت او عالی باشد، از بیم خطر دست از مطلوب باز ندارد. بلکه دنیا و مافیها در نظر او خوارو لذات جسمی در نزد او بی اعتبار است.

نه از روی آوردن دنیا به او شاد و فرحناک میشود، نه از روی گرداندن آن محزون میشود.

صاحب این صفت چون قدم در راه طلب نهاد و در صدد تحصیل مقصود برآمد میگوید:

دست از طلب ندارم تا کام من برآید 

یا جان رسد به جانان یا جان زتن برآید

وچون این صفت به مرتبه ی کمال رسید، طالب آن صاحب مقاصد عالی میگردد. و به ایمان حقیقی 

میرسد. هرکه به جایی رسید بواسطه ی این صفت رسید.

صاحب این صفت هرگز خود را به مرتبه ی پست راضی نمیکند، پس دامن طلب در میان میزند وکمر همت میبندد تا خود را به مراتب بلند رساند و خداوند در جوهر انسان چنین قرار داده که به هرکاری کمر بندد و در آن سعی و اجتهاد کند به مطلوب میرسد.

"والذین جاهدوا فینالنهدینهم سبلنا" هرکه در راه ما جهد وسعی کرد ما راه و منزل خود را به او مینمائیم.

عنکبوت69


۲۰
تیر

سلام

با آرزوی بهترین ها به همه شما

این وبلاگ با یاری خدا و حضرت فاطمه زهرا و دوستانی که جهادوار کمک می دهند از مکان قبلی خودش(jahadeelmi.blogfa.com) که متاسفانه از آدرس اون سواستفاده کردن و مطالبشو از بین بردن، به سایت بلاگ منتقل شد. هدف ما درست قدم برداشتن تو این مسیره و کارمون اطاعت از آقامون امام خامنه ای هست که در یکی از سخنرانیهاشون می فرمایند:

امروز یکی از نیازهای اساسی و درجه‌ی یک کشور، نیاز علمی است. اگر چنانچه ما توانستیم در عرصه‌ی علمی، پیشرفتهائی را که تا امروز بحمدالله به دست آمده است، با همین سرعت دنبال کنیم، هم در زمینه‌ی مشکلات اقتصادی، هم در زمینه‌ی مشکلات سیاسی، هم در زمینه‌ی مشکلات اجتماعی، هم در زمینه‌ی مسائل بین‌المللی، مطمئناً گره‌گشائی‌های بزرگی خواهد شد. علم مسئله‌ی بسیار مهمی است. در این حدود ده سال، یازده سال گذشته، در این زمینه خیلی کار شده؛ لیکن بعد از این هم باید کار شود؛ کار مضاعف شود. من عقیده‌ام این است که کار علمی در دانشگاه و در کشور باید جهادی باشد؛ کار علمیِ جهادی انجام بگیرد.۱۳۹۲/۰۵/۰۶

از همه دوستانی که تا حالا کمک دادن تشکر می کنیم و با التماس دعا می خوایم باز کمکمون کنین. در ضمن این وبلاگ یک رمز داره و اونم اسم مقدس مادرمون هست به نام (( یا زهرا)).

یا زهرا


  • دانشجوی ستاره دار